16 Haziran 2015

Diş Buğdayı

Günler haftalar hatta aylar su gibi hızla geçiyor.Annelik iznim hızla akıp giderken hem hüzünleniyorum. Kızımı bırakıp işe dönmek çok zor olacak. Hemde seviniyorum. Minik kuzum büyüyor. Büyürken hayata dair güzel anılar bırakıyor. Sabah güne gülücükleriyle tekmeleriyle başlamak çok güzel. Birşey istediğinde yada istemediğinde artık tepki veriyor. En çok eliyle bize yeter diyerek şap şap vuruyor :) İstediği bir objeye heyecanla dönüp " beni oraya götürün" edasıyla ayaklarını ellerini çırpıyor. 
Ne zaman büyüdü diye düşünürken sessiz sedasız iki diş birden çıkardık. Biz kendimizi şanslı sayıyoruz. Ateş yada aşırı huysuzluk yaşamadık. Zaten oyuncaklarını yada parmaklarını gün içinde sayısız kez ağzına soktuğu için kaşıntılarını dişe yormamıştık. 
Sürpriz gelen incilerimiz içinde ramazan gelmeden kendi aramızda küçük bir kutlama hazırladık. İlerde hatırlayacağımız anılarımıza birini daha eklemek istedik. 
Mevlüt okuturken pek fazla detaylı hazırlık yapmadık. Yiyecek faslıyla çevremdekiler ilgilendiği için rahattım. Ama partimi öyle kolay olmadı. 6 aylık bir bebekle hazırlık çok zor oluyormuş onu öğrendim :)
bir haftaya yayılan hazırlık planım bile tutmadı. Herşey son güne kaldı. Yinede birkaç aksilik dışında herşey çok güzel oldu.Bu tür partilerde konsept belirleyip hazırlık yapmak kolay oluyor. Bizim temamız çiçekti. Teyzemiz bu şekilde istedi bizde beğendik. 
Küçük bir davetiye hazırlayıp herkese mail attık. Bütün ikramları çiçeklere göre hazırlamaya çalıştık. Gül böreği - marshmelov buketi - çiçek desenli kurabiye vs. Pastamız çiçek şeklindeydi fakat üzerindeki şeker hamuru eriyince elimde kalan hamurlarla acele olarak böyle bir şekil ortaya çıktı.
Zaten bütün hatalar ortada. Ama tadı çok güzeldi :)))) diyerek kendimi avutuyorum.

kendime not.saatlerce mutfakta pasta börek pişirip mutfağı hamam gibi yaptıktan sonra pastayı kaplamaya çalışma.Eriyor.


Partide geleneğe uygun olarak önüne tepsi içinde makas para kalem defter kitap gibi nesneler koyduk. Akıllı bıdık defter ve kaleme sarıldı. Bende zamanında kağıt kalem seçmişim. Annesinin izinden giderek okuyacak inşallah :)))) 
İtiraf ediyorum 6. ayın sonunda çekirdek aile olarak ilk kez resim çektirebildik ::)))))) 
Daha nice partiler eğlencelerde güzel anılarımız olsun inşallah. Sen büyürken biz hayatı seninle yeniden öğreneceğiz kızım. Daha önümüzde çoook uzun yıllar var. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder