11 Mart 2015

Hastane İkramlarımız

Telefonumun başına gelen talihsizlik sonucu bütün hastane ve doğum resimlerim silindi :) Ne şans var bende yaaaa.
Annemin çektikleri arasından birkaç tane resim bulabildim. Ne güzel kurabiyeler ikramlıklar hazırlamıştım.
Hatta yapım aşamalarını bile fotografladım. Kısmet değilmiş. Olan resimlerle yinede fikir olması için ekleyim dedim.

Doğumdan önce baby shower yapacaktık. Ama erken gelebilir endişesiyle vazgeçtik. Aklımda süslü kurabiyeler hediyelikler vardı. İçimde ukde kalacaktı. Baktık kızımın gelmeye niyeti yok hatta planlı sezeryana gidiyor herşeyi hazırlamaya vaktim oldu.
bebek çikolatalarını netten sipariş verecektim ama herşey ya mavi ya pembe. İnsanı delirtme boyutundalar. Bizde Bimin paketli çikolatalarından aldık. İçleri zaten tek tek paketlenmişti. Üstündeki marka etiketini çıkartıp oluklu mukavva ile kapladık. Bu karton yeni çıkmış biz okula giderken bi fon kartonu bi elişi kağıdı vardı :) Üzerindeki uğur böcekleri Eminönünden. Fiyonklarıda ben yaptım. Bide silikon tabancası oldu bitti. Bu shot bardakları kız isteme zamanından kalma. Ozaman şerbet dağıtmıştık. Şimdide lohusa şerbeti bardakları oldular. Güller yine eminönünden. Fırfırlı lastiklerde hazır tuhafiyelerde satılıyor.


Bu minik şişeleri baby shower için aldık. Sonra elimde kalmasın diyerek bardaklarla takım süsledik. İçlerinede mis gibi limon kolonyası. İnternette farklı ve renkli kolonyalar bulmak mümkün. Ama herkesin aynı kokuyu sevmesi mümkün olmayabiliyor. Ben geleneksel olana bağlı kaldım.Hastaneye canlı çiçek sokmak yasak olunca odamın boş kalmasına amcamız razı gelmemiş :)))) Şimdi kızımın odasını süslüyor.
Bu güzel kurabiyelerde canım arkadasım kızımın Nurdan teyzesinin hediyesi.Kolonyaların arkasına saklanmış ama topluca resmi silinmiş kurabiyelerimde bunlar. :) Kelebek ve E harfli :))))

Her nekadar konseptler hastane süslemeleri revaçta olsa da okadar karmaşayı sevmiyorum. Pudra tonları tamamen pijama takımıma uydurma çabasıydı :) Kelebek ve uğur böcekleride kızıma İpek adından dolayı kelebeklere benzetmemden geliyor. Bolca kelebek detayı blogda artık göreceksiniz.

Kızım izin verirse birkaç post yeni bebek bekleyen anneler için ördüğüm bazı şeyleri paylaşmayı düşünüyorum. Şimdilik bizden bu kadar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder