17 Haziran 2015

İlk Tatil

Malum son  senedir ramazan ayı yaz tatili ve izin dönemine denk geliyor. Bu sebepten çok yoğun ve kalabalık tatil sezonu  yaşıyoruz. 
Bu yıl Eylül ipek'le nasıl gidilir ne yapılır emin olamadığımız için çok uzak büyük bir plan yapmadık. Sakarya Karasu'da yaşayan anneannemin yanında birkaç gün kaçamak yaptık. Hemde huysuzlanır sevmezse dönüşümüz kolay olur diye düşündük. 
Ama aksine değişiklik çok iyi geldi. Büyük kalabalık şehrin gürültüsünden sakin küçük bir ilçeye gitmek meğer ne kadar özlenilen hasret kalınan bir duyguymuş. 
Bir hafta boyunca kafamda ev aldım. Ev sattım :) Buraya nasıl yerleşirim planları yaptım. Tabiki puffff hepsi bir hayaldi. Gerisin geri sıkıcı şehir hayatına döndüm. Ne üzücü bir durum aslında. Çocuklarımız her türlü imkandan faydalansın diye kalabalık şehirlere tıkılmışken temiz havayı doğal topraktan beslenmeyi bir kenara itiyoruz.
Bu yazlık meselesine bi ara yine dönerim ben :)

Okullar kapanmadığı için henüz esas yazlıkçılar gelmemişti. Plaj deniz bomboştu. 
Sabah mis gibi havayla uyanmak eylül hanıma çok iyi geldi. Sabah uykuları rutin düzene girdi. Tabi şimdi yine bozuldu.

Küçük evimiz ve anneannemin daha yeni diktiği biber fideleri. Bakalım büyüyüp ne zaman ürün verirler. Günlük yürüyüş rutinlerimiz. gülüyor olması sizi aldatmasın. Artık kanguruda 10-15 dk dan fazla kalmak istemiyor. Mümkünse sürekli kucakta taşınacak. Eğer beliniz dayanırsa ellerinden tutup tay tay yürüteceksiniz :)))) 
Tabi buna birde bez oyuncak kıyafet ve bilimum ıvır zıvır dolu koca bir sırt çantasını da eklemeniz gerekli.


Bunlarda domates ve fasülyeler. sırf böyle ekip biçmek için buralara gidebilirim. Toprak emek istiyor ama bütün stresinide alıyor. 


Bu küçük hanım da benim stresimi alıyor. Bütün tatil boyunca ben bir dk bile uzanıp güneşlenemedim. Hatta şemsiyenin altında gölgede geçirdim. Sanırım gitmeyi düşünen varsa bir kez daha düşünsün. Zira alışılmış tatil kalıplarının dışına çıkmanız gerekebiliyor. Herkes saatlerce serin suda yüzerken siz emzirme örtüsünün alında bebek emziriyor ve terden su gibi kalıyor olabilirsiniz. Ama yinede ben çok mutluydum. 

Bu resim henüz kumların ne olduğunu anlamadığı için ağzına götürmek ve mükemmel bir iş yaptığını düşünmek isimli çalışması. Kova kürek takımı seneye kadar kaldırıldı :)))) 


Buda suya gayet ciddi atılan bir bakış. Su mevsimin geç gelmesi sebebiyle soğuktu. Kucağımda oynamak güzeldi. Bütün tatil araç gereçlerini götürdük ama suyu reddetti. Sanırım bebekle ilk tatiller daha sakin deniz kenarlarında yada havuzlarda tercih edilmeli. Dalgalardan korkunca sadece izlemeyi tercih etti. 

Tabiki esintili hava rahatsız etmemesi için malum bikinimizde fotograf cekiminden sonra çıkartıldı. Ten rengi bana benzemediği için rüzgarda bile karardı kızım. Doktorumuzun tavsiyesiyle mustela güneş kremi kullandım. Günlük gezme ve yürüyüşlerde de kullanıyorum. İçerik madeleri bebeklere özel olduğu için ellerine ve yüzüne sürmek problem yaratmıyor. 

Tatilin tadı damağımda kaldı desem yeridir. İşe başlamadan bi kaçamak daha yapmak aklımda. Bakalım uygulamaya geçirebilecekmiyiz?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder