15 Haziran 2012

Sonunda Mezuniyet Ve Zümrüt Yeşili Elbise

Herkese selam :)
Koşturmacalı bir mezuniyeti atlatmış bulunmaktayız. Hepimize geçmiş olsun. Kendim için bu kadar uğraştığımı hatırlamıyorum. Ama abla olmak zor zanaat vesselam. Hele de insanın hepi topu bir tane kardeşi varsa zaten tüm dünya etrafında dönüyor.
Balo öncesi diploma töreninde çok duygulandım. Liseye ilk başladığı zamanı hatta tercihindeki benim yazdığım yanlış okul yüzünden bir yıl kız lisesinde yatılı okuması sorunu vs vs hepsi birden aklıma geldi. Zaman durmuyor ki. Geçtiğini ancak geriye bakınca anlıyoruz.

 
Çamlıca kız lisesinde eşimle beraber ( ozaman sevgiliydik ama kimse bilmiyordu :P ) anımız olsun diye acele çekilen bir kare

Koca 4 yıl geçmişte mezuniyetinde bir aradayız. 


Onların sevincini gördükçe ben daha mutlu oldum.  Birden fazla kızkardeşim var diyebilirim :) Allah hepsinin yolunu açık etsin. 


Bizim telaşımız stresimiz aslında LGS içindi. (valla adı okadar değiştiki doğru mu yazdım bilemiyorum) Kıyafet araştırması son dakikaya kaldı. Tabiki pekçok arkadaşı beğendiğimiz kıyafetlerin nerdeyse çoğunu giymeye karar verince sıkıntı oldu. Ortalık hazır giyim adı altında saçma sapan şeylerle dolu. Ben nişan alışverişinde de aynı krizi yaşamış ve pes ettiğim bir anda güzelim elbiseme aşık olmuştum. İşte bu sebepten kardeşimde aşık olacağı elbiseyi malesef bulamadı. Zaman daralınca da biz yetiştiremeyiz diyerek terziye diktirmeyi düşündük. Aman yarabbi istediği fiyata inanamazsınız. Uçmuş resmen. Kumaş astar iğne iplik herşeyi ben aldığım halde o paraya iki tane elbise daha alırdım.
Ne yapalım derken biz mecbur dikelim dedik. Ki ben demez olaydım. Şifon hiç dikmedim. Astar desen benii çıldırttı. Son geceye kadar uğraştık. Annem de benimle beraber bayağı uğraştı. Hatta şifonu o dikmek zorunda kaldı.

Elbise burda 2011 mart sayısında gelinlik modelinin üst parçasıydı. İki kat kumaş kullandık. Astar için saten üst parça için düz renk şifon. Biz şifon kumaşa büzgü yapmadık. Resimlerde pek belli değil. Omuz kısmına 3 pile yaptık. Dökümlü ve hareketli oldu böylece. Göğüs ve bel kısmına astarda pens yapıp üzerine oturmasını sağladık. Şifon katında sadece sırtına pens yaptık.


Sonuç olarak  istediği sadelikte renkte ve tam bedenine oturan bir elbisesi olmuş oldu. Tabi bu elbiseye birde sarı ayakkabı arama maceramız var ama onu anlatmak bile yorucu :) Sarı ayakkabınız varmı diye sorduğumuz dükkanların bakışları hala aklımda :)))))
1 yorum:

  1. keşke benimde ablam bu kadar bscerikli olsa ve bana kıyafet dikse ama nerde yine de onu çok seviyorum..<3<3

    YanıtlaSil