9 Nisan 2013

Eskişehir Kaçamağı

Havalar hafta sonu güzel olacakmış demişlerdi. Bizde bunu fırsat bilip ilk uzun motor yolculuğumuzu yapmak istedik. Yine Eskişehirde karar kıldık. Kardeşimiz hala askerde. Ona da süpriz yapalım moral olsun istedik.
İlk kez uzun yolculuk yapacağımız için sık sık mola verdik. Hem etrafı gezdik. Hemde havanın tadını çıkardık.  Gidişimiz 6 saat sürdü :) Dönüş 4 saate yakın. Bizim gibi motor kullanan ve uzun yolculuk yapmak isteyen varsa normal araba yolculuğu gibi olmadığını hesaba katmalı. Mutlaka tam koruma kıyafetleriniz olmalı. Hava sıcak bile olsa yolun rüzgarı sizi üşütüyor. Ve mutlaka kaskınız olmalı. Yolda okadar motor kullanan ama giyinmeyen insanlar gördüm ki. Ciddi bir şekilde kendilerine zarar verdiklerini hiç anlamıyorlar. İki teker üstünde tamamen korumasız yolculuk yapıyor e bizi koruyacak tek şey özel kıyafetlerimiz ve kask. Ne olur çevrenizde olan herkesi bu konuda uyarın. Motorsiklet bir tutku. Ama onu tehlikeli hale getirenler de bizleriz. Neyse nerde kalmıştım.
İzmit-sapanca üzerinden gittik. Sapanca'da Berceste de kahvaltı molası verdik. O kadar acıkmışız ki ben fotoğraf çekmeyi unuttum. Mükemmel bir mekan. Hiç durmadan çevrenizde siz istemeden çay ve ekmeğinizi tazeleyen garsonlar var. İnanılmaz kalabalık. Yer bulmak çok zor. Sınırsız açık büfe imkanınız var. Yolu düşen herkese şiddetle tavsiye ederim. Resim acele haliyle toplanmış bir tabak ve yemek oldu. Bu iki tabak benim :)))))


Daha fazla bilgi ve benim çekemediğim resimler için BERCESTE sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yol Kocaeliyi çıktıktan sonra güzelleşiyor. Bir anda o şehir gürültüsünden kaybolup yeşilliğin içinde buluyorsunuz kendinizi. 

Bütün yol boyunca gördüğümüz tek şey böyle dümdüz çayır çimendi.


Burda pek belli olmasa da üzüm bağlarından geçtik. Tabi heryer yeni yeni çiçek açıyordu.Bozüyük yakınlarında son molamızı verdik.


Ve mutlu son :) Sanırım bu resmi çekerken yanımızdan geçen araçlar bizim deli olduğumuzu filan söylüyordu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder